Nem, ez nem a biciklizáram számkombinációja, hanem ez a számsor csapatunk szereplését írja le a Bükkben.

Kicsit bővebben:

3 táv – 5 versenyző – 6 defekt – ami 2 csapattársunknak jutott.

Kicsit még bővebben:

Rövid távon Fekete Zsolt indult, defekt nélkül hozta a távot. Az első emelkedő fele környékén az élbollyal haladt, mikor kormánya összeakadt egy utolért középtávos sporttárséval, kis esés lett az eredménye. Még egyszer visszazárkózott az élbolyra, de az első emelkedő teteje előtt beragadt néhány középtávos mögé, és innen már nem sikerült a felérés. Jó tempóban, innen szinte egyedül tekerve érte el a korosztályos 3. összetett 4. helyet.

Vock Matyi és Nagy Szilárd középtávon állt rajthoz. Matyi az első emelkedőn húzta a sort, és később sem csúszott sokkal hátrébb. Látott több nagy esést, de egybe sem keveredett bele, és korosztálya dobogójának 2. fokára állhatott. Sziszi ezt a versenyt felkészülésnek szánta a “partraszálláshoz”, nagyon jól teljesítve, 14-ként ért célba

Várallyai László és Vock Balázs beszólítottként állt be a depóba, az előre eltervezett taktika szerint haladtak, míg nem jöttek a defektek: Laci az első 30 km-en 3-at szedett össze. Hiába való volt a leleményesség, a géles zacskóval megstoppolt hátsó gumi egy idő után nem tudta átvinni a wattokat az útra, így Laci nagyon kedvező pozícióból ( 3 szerelés után még a 4. helyen állt!!!) feladni kényszerült a versenyt. Balázs egy kicsit jobban járt, ő 60 km megtétele után kapott defekteket. Kétszer szerelt, a harmadikat rutinból megoldotta. Az utolsó 5 km-t az első kerékre terhelve, defektes hátsóval tette meg, és 7-ként ért a célba.

A pályáról röviden: száraz, néhol köves. A hosszú, gyors lejtők apró murvás kanyarjai sodrósak, csúsznak. Az aszfaltos részek még viszonylag jók. Vízmosás nem sok volt, és szinte mindegyiket jelezték. A rövid távban technikás  rész szinte nincs, kellemesen tekerhető. A hosszú táv frissítőpontjainak elhelyezésén lehetne javítani, volt kb. 45 km frissítő nélkül…